جمعه 26 مهر 1398   18:14:54
آخرين ويرايش سایت
پنجشنبه 25 مهر 1398 23:36:04
امكانات صفحهبيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/5/22 يكشنبهروز یکشنبه 1396/05/22
معرفی واحدهای متخلف استاندارد ملی در رسانه ها به مردم
مدیرکل استاندارد آذربایجان شرقی گفت: واحدهای متخلفی که اصرار به رعایت نکردن استانداردهای ملی کنند در مطبوعات و رسانه ها به مردم معرفی می شوند.
فرشی حق رو روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران وواحد مركزي خبر صدا وسيماي مركز استان افزود: واحدهایی که کیفیت تولیدات خود را ارتقا دهند به منظور تشویق آن ها این واحدها نیز در رسانه ها و مطبوعات به مردم معرفی خواهند شد.
وی اظهار کرد: تمامی واحدهای تولیدی به ویژه فعالان بخش مصالح ساختمانی و صنایع غذایی باید استانداردهای ملی و کیفیت را رعایت کنند.
مدیرکل استاندارد آذربایجان شرقی با بیان اینکه نظارت این اداره کل بر واحدهای تولیدی استان برای رعایت حقوق شهروندی شدت می یابد، یادآوری کرد: برای حضور در بازارهای جهانی ارتقای کیفیت کالاها ضروری بوده و واحدهای تولیدی استان باید به این سمت حرکت کنند.
فرشی حق رو، ادامه داد: هم اکنون یک هزار و 400 مدیر کنترل کیفی از واحدهای تولیدی در سطح استان وجود دارد که به کیفیت کالاهای تولیدی باید نظارت جدی داشته و گزارش آن را به این اداره کل ارایه کنند.

وی با بیان اینکه تشدید نظارت بر کیفیت محصولات واحدهای تولیدی از همین هفته شروع می شود، گفت: این اقدام در طول سال ادامه می یابد.
مدیرکل استاندارد آذربایجان شرقی کیفیت تولید محصولات آذربایجان شرقی را قابل قبول اعلام و اظهار کرد: محصولات تولیدی استان از لحاظ کیفی در سطح ملی رتبه های برتر را به خود اختصاص داده و جایگاه واحدهای بالا بوده و باید این جایگاه ارتقا یابد.

فرشی حق رو، با اشاره به رسالت رسانه ها و مطبوعات در فرهنگ سازی رعایت استانداردها در جامعه افزود: مردم باید به عنوان نگهبان و حافظ کیفیت کالاها در این خصوص حساسیت بیشتری نشان دهند و رعایت استانداردهای ملی در واحدهای تولیدی را از مسئولان و مدیران این واحدها مطالبه کنند.
وی گفت: تا تیر ماه سال جاری از 353 واحد تولیدی استان بازرسی و نمونه برداری انجام شده که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته 86 درصد افزایش یافته است.
فرشی حق رو، تعداد بازرسی از واحدهای صنفی طی این مدت را 672 مورد اعلام کرد و ادامه داد: این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته 39 درصد رشد یافته است.

نسخه قابل چاپ
کلیه حقوق این پورتال متعلق به سازمان ملی استاندارد می باشد
.